Manisa Web Tasarım olarak yaptığımız SEO çalışmaları ile müşterilerimizin web sayfalarını istedikleri kelimelerde üst sıralara taşıyoruz.

Aranma hacmi çok yüksek kelimelerde bile ilk sayfanın ilk sırasına çıkarttığımız kelimeler ve web sayfaları hakkında ayrıntılı referans bilgisi almak için lütfen iletişim formundan bize ulaşınız.

SEO hakkında detaylı bilgi vermeden önce SEO nedir? sorusunun cevabını vermenin yararlı olacağını düşünüyoruz.

 

SEO NEDİR?

Manisa SEO adında bir web sayfasına sahip olduğunuzu varsayalım. Türkiye genelinde hergün 10 kişinin Manisa SEO araması yaptığını düşünürsek arama sonuçları içerisinde ilk sırada yer alan site bu 10 aramadan en az 7-8 tanesini alacaktır. Yani ilk sırada bulunmanız durumunda her aranmanın %70-%80 ‘ ini siz alırsınız demektir. Diğer sıralamadaki siteler ise kalan %20-%30 luk ziyaretçiyi paylaşacaktır. Bu durumda web sitenizin hizmet verdiği içerik ne ise o içeriğe uygun en fazla aranan kelime belirlenir ve o kelimede siteniz ilk sıraya çıkartmak için çalışmalar yapılır. Bu çalışmalara da genel olarak SEO ismi verilir.

 

SEO teknikleri nelerdir?

Seo’ nun ne olduğunu öğrendiğimize göre genel olarak SEO çalışmalarında hangi tekniklerin uygulandığını öğrenmek isteyeceğinizi düşünüyoruz. Bir web sitesi için yapılan SEO çalışmalarının toplamda 200-300 farklı tekniği içerdiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Site içerisinde ve site dışında yapılan işlemler ile hedef kelimede site hızlı bir şekilde yükselişe geçecektir. Sosyal medya, paravan bloglar, imleme, forum tanıtımları, tanıtım yazıları, fotoğraflar için seo, domain için seo, site haritası, seo uyumlu içerik gibi bir birinden önemli 200 ün üzerindeki teknik sizin için doğru zamanlamayla tarafımızdan itina ile yapılır. İstemeniz durumunda detaylı rapor ile periyodik olarak size bilgi verilir.

 

SEO çalışmaları ne kadar sürer?

Hedeflenen kelimede ilk sıraya çıkmak için kesin bir süreden bahsetmek mümkün olmamakla birlikte Manisa SEO olarak tecrübelerimize dayanarak SEO çalışmalarının ortalama 2-3 ay sürebileceğini söyleyebiliriz. SEO çalışması yapılacak kelimelerin aranma potansiyeli ve rekabet edilen sitelerin SEO çalışması yapıp yapmadığına bağlı olarak süreç değişebilmektedir.

 

SEO ile ilk sıra garanti midir?

SEO çalışması ile hiçbir firma yada birey size ilk sıra garantisi veremez. Bu google yayınladığı makalelerde de sabittir. Yada ilk sıraya çıkan bir site için ne kadar süre ile ilk sırada kalacağının garantisi yoktur. Çünkü google gün içerisinde bazen 10 defa algoritmasını değiştirebilmektedir. Dolayısıyla bir gün içerisinde bile sıralama çok defa değişebilir. Doğal yöntemler ve doğru zamana yayılan SEO teknikleri ile daha uzun süre ilk sırada yada ilk sayfada kalınabileceğini söylemek yanlış olmaz.

 

SEO fiyatı ne kadardır?

SEO süresi için kesin bir zaman söylenemeyeceği gibi SEO fiyatı içinde kesin bir rakam söylenemez. Rekabet edilen kelime ve sitelere göre fiyat belirlenir. Burada önemli olan SEO için ödemelerin nasıl yapılacağıdır. Bir SEO firması yada çalışanı sizden 3 aylık çalışma karşılığında parayı peşin alıp, karşılığında istediğiniz sıralamayı elde edemezse SEO çalışması için yanlış bir tercih yapmışsınız demektir.

 

SEO ödemesi nasıl yapılmalıdır?

Seo ödemelerinin nasıl olabileceği tartışılır. Fakat bizimle çalışan web sitesi sahiplerinden SEO ücretini almadan önce toplam çalışma ücretini belirleyip, sonucu gördükten sonra da ödemenin taksitlerini alıyoruz. Böylelikle paranızı riske etmemiş oluyorsunuz.

 

Örnek bir SEO çalışması ve Fiyatlandırma :

Manisa SEO kelimesinde ilk sıraya çıkmak için bizimle seo çalışması yaptığınızı varsayalım. Toplam 1000Tl lik bir maliyet ve 3 aylık ön görülen bir çalışmayı uygun gördüğümüzü varsayalım. 200TL lik peşinat sonrasında, yapılan çalışmalar neticesinde siteniz ilk sayfaya (ilk 10 site arasına) yükselirse 200TL daha ödeme alınır. İlk 5 site arasına girdiğimizde 200TL lik bir ödeme daha, ilk 3 e girdiğinde 200TL, ilk sıraya yükseldiğinde 200TL ödenir. Bir süre sitenin ilk sırada tutunduğu görülüp çalışma sonlandırılır.

Böyle bir fiyatlandırmanın size ne faydası olacağını düşünebilirsiniz. Siteniz ilk 7.sıraya yükseldiğini varsayalım ve ne olursa olsun daha fazla yükselme elde edilemiyor. Böyle bir durumda cebinizden sadece 400TL çıkmış olacaktır ve toplam SEO ücretini ödememiş olursunuz.

 

Site ilk sıraya çıkınca SEO çalışması biter mi?

Aslında SEO çalışması bir web sitesi yayında olduğu sürece bitmemelidir. Fakat biz SEO çalışması yaptığımız müşterilerimiz için anlaşmaya vardığımız süre sonunda SEO çalışmasını hemen sonlandırmıyoruz. Sitenin ilk sırada tutunması için bir süre çalışma yapılıp, site ve raporlar sonrasında teslim edilir. SEO adına dikkat etmeniz gereken bazı tavsiyeler tarafınıza iletilir ve uzun süre sitenizin konumunu koruması hedeflenir. İlerleyen tarihlerde site ve sıralama yine takip altında tutulur. Fakat hiçbir müşteriye ömür boyu SEO desteği garantisi verilmesi mümkün değildir. Böyle bir vaatte bulunan SEO çalışanı yada firması hakkında detaylı araştırma yapmanızda yarar olacağı düşüncesindeyiz.

Manisa SEO olarak web siteniz için SEO çalışması yaptırmak, SEO hakkında merak ettiğiniz soruları sormak ve fiyat teklifi almak için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz :

İsim (gerekli)

E-posta (gerekli)

Telefon (gerekli)

Konu

İleti